Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/load.php on line 926 Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/html/wp-includes/theme.php on line 2360 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/formatting.php on line 4803 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/formatting.php on line 2697 Výlety Hrady a zámky – ChalupaPrášily.cz Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/formatting.php on line 4803
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/formatting.php on line 4803

Hrady a zámky výlety v okolí Prášil

Vyražte na rodinný výlet na některou z hradů a zámků v okolí Prášil. Na výlet se můžete vydat na kole, pěší i popojet autem. Doporučujeme navštívit zejména hrady Kašperk, Velhartice, Rábí a další.

Výlety Hrady a zámky

Hrad Kašperk

Nedaleko městečka Kašperské Hory se nachází strážní hrad Kašperk, který v roce 1356 nechal založit český král Karel IV. Kromě hranice s Bavorskem měl tento hrad chránit zlatonosnou oblast Kašperských hor a bezpečnost na Zlaté stezce. Na hradě jsou pro návštěvníky připraveny dvě prohlídkové trasy – Východní věž a Západní věž.

Na hrad můžete vyrazit buď pěšky z Kašperských hor po zeléné (cca 3 km) nebo dojet autem na parkoviště, které je od Kašperku vzdálené asi 1200 m.

Výlety Hrady a zámky
Výlety Hrady a zámky

Hrad Rabí

Asi 10 km od Sušice na hlavní silnici směrem na Horažďovice se ve stejnojmenné obci nachází největší český hrad – Rabí. Je to největší česká zřícenina hradu a určitě stojí a návštěvu. 

Hrd Vítkův kámen

Na pravém břehu Lipenské přehrady se tyčí kopec Vítkům kámen, na kterém se nachází stejnojmenná zřícenina. Hrad byl založen ve 13. století rodem Vítkovců jako pohraniční pevnost. Přestože po požáru v 18. století byl hrad opuštěn, stal se oblíbeným výletním místem. Po 2. světové válce se však Vítkům kámen ocitl v hraničním pásmu a po dlouhých 40 let byl nepřístupný. Dnes se opět stává oblíbeným cílem obdivovatelů hradů, navíc i s nádhernou vyhlídkou.

Výlety Hrady a zámky
Výlety Hrady a zámky

Hrad Velhartice

V Šumavském podhůří, západně od Sušice, najdete romantický hrad Velhartice se zcela unikátním kamenným mostem. Původní gotický hrad byl založen ve 13. století pány z Velhartic. Během třicetileté války bylo toto sídlo rozšířeno o renesanční palác. Pro návštěvníky jsou zde připraveny dva prohlídkové okruhy, audiovizuální pořad o historii a obnově hradu či ukázka staveb lidové architektury v předhradí.

Hrad, zámek a galerie Klenová

Hrad Klenová, jehož historie sahá až do 13. století, je rodištěm významného českého cestovatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic. Z původního středověkého hradu najdete rozsáhlou zříceninu, na kterou navazuje novogotický zámek z 19. století. Kromě expozice o historii hradu a zámku se zde nachází několik výstav současného a moderního umění. Areál spravuje Galerie Klatovy – Klenová. Pro zajímavost, na rozdíl od jiných památek si v létě můžete naplánovat výlet na Klenovou i na pondělí.

Výlety Hrady a zámky
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/html/wp-includes/formatting.php on line 4803